samochody

Czym się różni wynajem krótko i długoterminowy?

Utarło się myślenie, że wypożyczenie samochodu zazwyczaj wiąże się z wycieczką za granicę bez swojego własnego auta i chęć przejechania się na wycieczkę, dojazd do hotelu czy do centrum w celu odbycia zakupów. Rynek wynajmu jest tak blisko nas, jak nigdy nie był. To nie tylko wypożyczenie samochodu na kilka dni, zanim mechanik naprawi nasze uszkodzone auto. Wynajem może wiązać się ze sposobem życia oraz z tym, że nie możemy pozwolić sobie na dodatkowe koszty związane z użytkowaniem samochodu. Bo przecież wynajmując pojazd nie stajemy się jego właścicielami, więc nie jesteśmy zobowiązani do utrzymania samochodu w sprawności, nie musimy martwić się także jego ubezpieczeniem, czyli kwotą która spędza sen z powiek wielu nowym kierowcom, lub takim, którzy posiadają samochody z dużą pojemnością silnika. Zdarzają się przypadki, że nowy kierowca, kupując swój pierwszy samochód za około 4 000zł musiał wydać w ubezpieczalni kwotę przekraczającą 2 700zł, co stanowi ponad 65% wartości jego pierwszego samochodu. W tej chwili ubezpieczenie samochodu klasy premium dla kierowcy, który zniżek nie posiada może wiązać się z opłatą rzędu kilkunastu tysięcy złotych, co zdecydowanie przekracza opłacalność takiego przedsięwzięcia. Nie dość, że musimy za taki samochód zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych to do tej sumy dochodzi także ubezpieczenie za kilkanaście – co w wielkim skrócie pozwoliłoby na podróżowanie w każde miejsce taksówkami klasy premium przez cały rok.

Widzimy jak niektóre rozwiązania mogą nas pogrążyć finansowo, dlatego takie inwestycje jak nowy samochód musimy przemyśleć i przeliczyć kilkukrotnie. Bardzo opłacalną opcją w tej chwili jest wynajem długoterminowy, który od krótkoterminowego odpowiednika różni się przede wszystkim czasem trwania umowy. Różnić się może także podmiot wypożyczający. O ile przy wypożyczeniu na kilka – kilkanaście dni jesteśmy skazani na firmę pewnie nam mało znaną albo sieć wypożyczalni, o tyle w przypadku wynajmu długoterminowego, gdzie umowę możemy podpisać na 2, 3 a nawet 5 lat możemy trafić na ofertę danego dealera samochodów, od lat związanego z producentem.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Czym się różni wynajem krótko i długoterminowy?

  1. To jeszcze długo ludzie nie zrozumieją czym jest najem długoterminowy. Mając firmę i tak ciężko się zdecydować na którąś opcję – zawsze istnieje ryzyko, że wybierzemy droższy wariant i wcale nie zaoszczędzimy.

Comments are closed.