samochody

Komu opłaca się wynajem długoterminowy?

Strony chcące użytkować wypożyczony samochód mogą być różne. Może to być podmiot fizyczny, firma, ogromna spółka z flotą samochodów o rozmiarach kilkuset sztuk. Każdy przypadek jest inny, bo i sposób przeznaczenia każdego auta będzie się nieznacznie różnił. Długoterminowo przykładowy Kowalski, który nie posiada firmy wypożyczy coś bardziej z segmentów A i B (kategorie auto miejskich i rodzinnych), tak żeby dojechać takim autem do swojej pracy, zawieźć dzieci do szkoły/przedszkola czy odebrać żonę z jej miejsca zatrudnienia. Miesięcznie zrobi w ten sposób około 1500 kilometrów licząc średnie 50 kilometrów w ciągu dnia. Koszt takiego wynajęcia rozpoczyna się nawet od 500 złotych za miesiąc w przypadku auta z salonu. Będzie to odpowiednio mały, czasami czteroosobowy samochód, którym po drodze raczej nie poszalejemy ale przynajmniej w każdym przeznaczonym do tego miejscu zaparkujemy. Zazwyczaj będzie to niewielka Toyota Aygo czy Volkswagen Up!, czyli samochody przede wszystkim stworzone do jazdy miejskiej. Kowalski, mając rodzinę i chcą wykorzystać samochód także do rodzinnych wycieczek czy przewiezienia większych bagaży lub po prostu wózka dziecięcego powinien myśleć bardziej o samochodzie typu kombi. Większa pojemność bagażnika pozwoli na bezpieczną jazdę i zdecydowanie lepszy komfort jazdy, ponieważ żaden z pasażerów nie jest zdany na trzymanie swoich bagaży na kolanach przez całą drogę. Taka oferta rozpoczyna się już od 700 złotych za miesiąc jazdy wypożyczonym samochodem i możliwe, że w tej cenie trafimy już na kombi.

Wracając do tematu opłacalności, limit kilometrów można znieść w bardzo łatwy sposób – dodatkową opłatą wniesioną do sprzedawcy usługi. Wtedy nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni i taki wynajem długoterminowy zaczyna być opłacalny nie tylko dla Kowalskiego ale również dla osób prowadzących działalność czy dużych spółek, których flota samochodów comiesięcznie przemierza dziesiątki tysięcy kilometrów. Oferta opcji wynajmu jest nowa ale na tyle szeroka, że nie tylko podmioty fizyczne skorzystają finansowo ta tej opcji. Także firmy małe i te większe, które muszą dbać o wysokość poniesionych kosztów.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Komu opłaca się wynajem długoterminowy?

  1. Takie kombi w passacie to byłby luksus w dzisiejszych czasach. Ale wiadomo nie każdego stać na wszystkie zachcianki i czasami zamiast wynajmować to opłaca się kupić kilkuletni samochód. To w sumie zawsze wiąże się z remontem na początek i ostatecznie wychodzi średnio. A ile rzeczy jeszcze może się w takim aucie zepsuć..

Comments are closed.