samochody

Polski rynek wynajmu długoterminowego

Rynek motoryzacyjny w Polsce kojarzy się przede wszystkim z tym, że kupujemy coraz więcej nowych samochodów średniej klasy, aut niezbędnych do przemieszczania się w drodze do pracy, na zakupy i raz w roku na upragnione wakacje nad polskie morze. Znacznie mniej nabywamy samochodów klasy premium, chociaż i ta statystyka idzie w górę – ze względu na powolne bogacenie się całego ogółu społeczeństwa.

Dodatkowe skojarzenie to na pewno sprowadzanie używanych aut zza zachodniej granicy na skalę masową i słynne powiedzenia na temat, jak bardzo Niemcy tęsknią za swoimi samochodami i z jakim to bólem na sercu oddawali je w podróż do takiego kraju jak Polska.

Sytuacja się zmienia i dzięki nowym warunkom finansowania samochodów – jesteśmy w stanie pod względem ilości nowych aut na ulicach dorównać innym europejskim miastom. Dzieje się tak, ponieważ większość firm stać po prostu na leasing samochodu a sytuacja firm w chwili obecnej pozwala im na utrzymywanie w ten sposób własnej floty samochodowej.  Możemy także skorzystać z całkowicie nowego rozwiązania – wynajmu długotrwałego samochodu – które w tej chwili bije rekordy popularności i staje się jednym z najbardziej opłacalnych możliwości posiadania samochodu. A to ze względu na brak dodatkowych opłat związanych z posiadaniem auta czy brak konieczności ponoszenia kosztów eksploatacyjnych jak wymiana oleju, która czeka każdego kierowcę co roku czy obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Polski rynek wynajmu długoterminowego dopiero się kształtuje i obiera ostatecznej formy – jeszcze nie wszyscy dealerzy samochodów proponują taką opcję dla swoich klientów. Z tego względu warto skorzystać z nowych możliwości oferowanych przez producentów aut. Rozpocząć wypożyczenie samochodu na dłuższy okres (mając na myśli dłuższy okres mówimy w tej chwili o czasie trwania umowy pomiędzy 24 a 60 miesiącami, czyli minimum 2 a maksimum 5 lat) możemy z dnia na dzień i tak jak w przypadku leasingu lub kredytu wystarczy wizyta w salonie, gdzie pracownik sklepu zadba o wypełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Polski rynek wynajmu długoterminowego

  1. U nasz zawsze wszystko później wchodzi. Jakoś tak będąc pomiędzy takimi krajami jak Rosja i Niemcy to zawsze nam Polakom będzie wydawało się, że czy to wschodni czy zachodni sąsiedzi, zawsze wszystko mieli pierwsi. Taki los.

Comments are closed.