samochody

Wynajem długoterminowy porady praktyczne

Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy na wynajem długoterminowy? Przede wszystkim musimy sprawdzić firmę, jej historię i czy podmiot, który stoi za wynajęciem nam samochodu (a przecież nie mówimy o wynajęciu auta na wycieczkę na weekend a o okresie rzędu 24 miesięcy minimum lub nawet pięciu lat!) jest godny zaufania. Warto dopytać o wszystkie szczegóły sprzedawcę, żeby nie okazało się, że po wynajęciu samochodu musimy ponosić dodatkowe koszty. Jako, iż jest to w miarę nowa usługa, na pewno jest to najnowsza opcja finansowania samochodu zarówno dla firm jak i osób fizycznych, to nie znajdziemy wielu specjalistów z zakresu takich umów w naszym rejonie, mieście czy województwie.

Podczas wynajmu długoterminowego możemy skorzystać z usługi świadczonej zarówno przez firmę jak i samego salonu samochodowego. Najczęściej możemy wynająć na taki okres samochód całkowicie nowy, bez wad, bez zarysowań, bez uszkodzeń i przede wszystkim z praktycznie zerową ilością przejechanych kilometrów. To daje nam duże pole do manewru. Jeżeli dodamy do tego brak ukrytych opłat, brak konieczności opłacenia OC, AC, Assistance, przeglądów rejestracyjnych, corocznych przeglądów, brak kosztów związanych z eksploatacją takiego samochodu takich jak wymiana żarówek, wymiana filtrów zarówno kabinowego jak i paliwowego czy olejowego, to wychodzi na to, że taka opcja finansowania wozu jest przede wszystkim uspokajająca dla nowego użytkownika takiego pojazdu. Nic nie jest w stanie na zaskoczyć, uszkodzeniem auta też nie musimy się martwić a w przypadku naszej winy przy wypadku także nie ponosimy takiej odpowiedzialności jak przy własnych czterech kółkach.

Nie ma co się zastanawiać, jeżeli limit kilometrów podany przez sprzedawcę i napisany na umowie jest poniżej ilości pokonywanych przez nas rocznie kilometrów, a ewentualna wpłata własna nie będzie ciążyć zbytnio na naszym budżecie, to śmiało możemy podpisywać umowę. Jednocześnie pamiętając dodatkowy plus takiej inwestycji przy posiadaniu firmy – koszty związane z użytkowaniem samochodu jak i samego jego nabycia możemy sobie po prostu wrzucić w koszty firmowe.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Wynajem długoterminowy porady praktyczne

  1. Tutaj przeważa ta opcja tych kosztów. Jedna faktura to zawsze ogromny plus dla każdej firmy, bo najczęściej biura rachunkowe pobierają opłaty za każdy wystawiony rachunek czy fakturę lub za przyniesione dokumenty do rozliczenia.

Comments are closed.