wypożyczanie

Ile trwa umowa na wynajem długoterminowy?

Szeroka gama ofert wynajmu długoterminowego sprawia, że ciężko wybrać najlepszą ofertę i do tego taką, która jest najbardziej opłacalna finansowo. Firmy czasami mylnie używają słowa długoterminowo. Jako, że jest to w miarę nowa usługa to wiele firm chce skorzystać na zainteresowaniu nowością. Mylnie na swoich stronach informują swoich użytkowników, że prowadzą usługę wynajmu długoterminowego, gdzie sama umowa zwyczajowo może trwać kilka dni – my traktujemy taki okres jako standardowy i do długoterminowego wynajmu w takiej sytuacji jest po prostu jeszcze bardzo daleko.

Salony samochodowe zazwyczaj chcą z nami podpisać tego typu umowę na okres nie mniejszy niż 24 miesiące. I w takiej sytuacji 2 lata to nie jest krótki okres, więc możemy mówić, że oferta jest długoterminowa. Oczywiście 2-letnie minimum ma się daleko do ustawionego zwyczajowo maksimum trwania umowy – czyli dokładnie 60 miesięcy w przeliczeniu na lata daje na to cyfrę pięć.  5 lat to zdecydowanie pasujący do nazwy okres i nawet moglibyśmy sie pokusić o to, że gdyby umowy były zawierane na jeszcze dłuższy czas i śmiało możemy tutaj podwoić czy potroić liczbę lat, to nadal byłby to naszym zdaniem wynajem długoterminowy.

Samo wynajem długoterminowe musi być jednak ograniczone podobnymi ramami czasowymi. Nikt nie pragnie jeździć 15-letnim autem, który przez tyle lat spłaca a nadaj jest bez szans na jego spłacenie. Pragniemy co 3-4 lata wymienić samochód na całkowicie nowy pojazd, który jeszcze niedawno był montowany na taśmie monterskiej w fabryce. To także wyśmienita wizytówka dla naszej firmy. W przypadku, gdybyśmy chcieli wziąć leasing na 7 lat na samochód, to dopiero po takim okresie można będzie go wykupić na własność. W przypadku wynajęcie długotrwałego możemy określić czas trwania umowy np. na 3 lata i co 3 lata zmieniać auto na coraz to nowszy model. Gdybyśmy chcieli skrócić czas leasingu do 36 miesięcy to opłata comiesięczna z tytułu takiej umowy drastycznie by wzrosła, pochłaniając ogromne fundusze. Dlatego warto porównać obie konkretne oferty.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Ile trwa umowa na wynajem długoterminowy?

  1. W moim przypadku wybrałem ofertę na 3 lata – odpowiednia rata i przede wszystkim w ciągu 36 miesięcy powinienem utrzymać płynność finansową w firmie ciągle na wysokim poziomie.

Comments are closed.