wypożyczanie

Kiedy wynajem długoterminowy się nie opłaca?

Napisaliśmy już o tym i wcześniej nawet wspominaliśmy, że wynajem długoterminowy może być ciekawą i atrakcyjną ofertą zarówno dla podmiotów fizycznych jak i małych firm, kończąc na wielkich koncernach. Ale są też przypadki, kiedy wynajem długoterminowy ze względów finansowych się po prostu nie opłaca i będzie dla nas comiesięcznym obciążeniem budżetu.

W przypadku bycia standardowym Kowalskim wynajem długoterminowy nie opłaca nam się w przypadku kiedy już posiadamy na własność samochód, który nie jest wcale awaryjny i nie przysparza nam z tego względu sporych dodatkowych kosztów napraw a jednocześnie mamy pełne zniżki na ubezpieczenie, które także nie staje się wydatkiem nie do przeskoczenia. Wówczas cała eksploatacja samochodu zamyka się w kwocie mniejszej niż gdybyśmy wynajęli samochód od firmy mającej taką ofertę.

W przypadku firmy, czasami opłaca się po prostu wziąć samochód w leasing. Tutaj może okazać się, że są różnice pomiędzy leasingiem dla firm a wynajmem długoterminowym. Te różnice mogą pojawić się w momencie, gdy chcemy rozliczyć pełne koszty związane z nabyciem takiego środka lokomocji. I tu zdziwienie, bo przepisy w danym przypadku mogą określać, że nie możemy sobie odliczyć pełnych kosztów przy leasingu a przy podobnych kosztach i podobnej umowie będziemy mogli pełną wartość faktury doliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Z tego względu warto wybrać się do salonu samochodowego i przejrzeć obie opcje, zdecydować się na tą bardziej atrakcyjną. Każdy salon  z autami posiada swój własny dział finansowania i to, czy inwestycja będzie dla nas korzystna powinno wyjść już ze wstępnych wyliczeń na komputerze.

Prowadzenie floty tak samo jak w przypadku leasingu dla niewielkich firm – może okazać się bardziej opłacalne przy wynajmie długoterminowym przez placówkę. Tutaj występuje zasadnicza różnica – zazwyczaj po upłynięciu okresu umowy leasingu, jesteśmy w stanie wykupić takie auto za symboliczne pieniądze. W tym momencie leasing wydaje się być czymś super ale nie do końca tak jest, bo przecież wszystko wiąże się z wysokimi opłatami.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Kiedy wynajem długoterminowy się nie opłaca?

  1. Właśnie z tego powodu zawsze idę do placówki, czy to w kwestiach kredytów, czy to w kwestii finansowania czegokolwiek i staram się poznać wszystkie koszty związane z finansowaniem danego sprzętu. W ten sposób mam wszystko na papierze i w razie co mogę się powołać na słowa pracownika firmy.

Comments are closed.