wypożyczanie

Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej

Otwierając całkowicie nowy podmiot gospodarczy (firmę) musimy myśleć o kilku inwestycjach na początek. Powinniśmy posiadać reprezentatywne biuro, jeżeli tego będzie wymagała sytuacja. To koszt rozpoczynający się od kilkuset złotych za miesiąc użytkowania małej przestrzeni biurowej. Czeka nas kilka wydatków na podobnym poziomie co wynajęcie biura a w momencie, kiedy będzie tego wymagał wybrany przez nas rodzaj biznesu, musimy także pomyśleć o samochodzie służbowym. Samochód zarejestrowany na naszą działalność może przynieść sporo korzyści, przede wszystkim tych natury finansowej. Zakup auta w każdym przypadku możemy dołożyć do kosztów związanych z prowadzeniem firmy. I w tym momencie musimy zdecydować czy zakup za gotówkę będzie dobrym rozwiązaniem. W większości przypadków taki ruch jest w ogóle nieopłacalny, ze względów podatkowych. Każdego miesiąca generujemy w miarę stabilny dochód i wysokość obliczonego podatku do zapłacenia decyduje o tym, na jak duże odliczenia od podatku możemy sobie pozwolić i w ten sposób zaoszczędzić. Bo jeżeli zainwestujemy z dochodu jakąkolwiek kwotę, to nie musimy od tej kwoty odprowadzać podatku dochodowego a jednocześnie nasza firma wzbogaca się o nowe uposażenie, które w każdym kolejnym miesiącu może przyczynić się do rozwoju firmy i zarabiania kolejnych pieniędzy.

Kupując samochód za gotówkę mamy oczywiście koszt poniesiony przez firmę ale on dotyczy jednego miesiąca i jest to spora kwota. Musielibyśmy zarobić w danym miesiącu bardzo duże pieniądze, co jest praktycznie niemożliwe na starcie nowej działalności. Banki w takich przypadkach udzielają leasingu na poczet zakupionych towarów. To rodzaj specjalnego kredytowania dóbr materialnych używanych podczas posiadania działalności gospodarczej. I dzięki takiemu zabiegowi każdego miesiąca mamy stały koszt związany z użytkowaniem samochodu w firmie. Banki ostatnimi czasu nie mają problemów z udzielaniem leasingu firmom, które się niedawno otwarły. Starają się nie pobierać także opłat związanych z wpłatą własną z tytułu takiej umowy.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej

  1. Ciekawa oferta, bo w przypadku leasingu brak wpłaty własnej to ogromny plus. Oferta jednak zmienia się i dopasowuje do rynku i fajnie, że ktoś próbuje nadążać za trendami w motoryzacji czy finansowaniu.

Comments are closed.