wypożyczanie

Leasing samochodowy warunki

Środki trwałe w naszej firmie możemy pozyskać opłacając faktury zakupowe gotówką. Istnieje także sposób na rozbicie takiego zakupu na raty, nie każdą firmę stać na zakup potrzebnych sprzętów biurowych czy samochodu z dnia na dzień. Jest nim leasing, czyli specjalnie przygotowana oferta kredytowania takich zakupów, z którego może skorzystać praktycznie każda firma. Nawet te nowe, oczywiście należy spełnić warunki umowy i przedstawić odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Wspomnieliśmy o tym, że nowe firmy mogą skorzystać z takiej opcji ale nie pozwala to na wzięcie leasingu przez firmę otworzoną poprzedniego dnia. Zwyczajowo firma powinna istnieć na rynku przynajmniej 3 miesiące – taki okres to totalny wymóg w większości banków.

Nasza działalność może być źle odbierana przez podmiot udzielający takiego typu finansowania, jeżeli wcześniej mieliśmy problemy z opłacaniem faktur i jesteśmy wpisani do rejestru BIK. Nie jest powiedziane, że taki wpis eliminuje nas całkowicie z możliwości leasingu ale może to utrudnić podjęcie decyzji przez pracownika banku czy instytucji udzielającej kredytowania.

Tak jak w przypadku każdego zaciągniętego kredytu czy pożyczki, pracownicy firmy, która udziela nam takiej pomocy finansowej, tak i w naszym opisywanym przypadku przeprowadzona zostanie analiza i ocena ryzyka podejmowanego przy ewentualnym opłaceniu naszej inwestycji. Procedura ta albo będzie pełna w sensie pełnego raportu i będzie trwać dłużej ale może także mieć charakter uproszczony, w momencie kiedy korzystamy z produktów danego banku a nasza sytuacja finansowa pozwala na takie inwestycje i na pierwszy rzut oka widać, że nie będziemy mieli problemów ze spłatą takiego zadłużenia. Co więcej, każda opcja leasingu powinna być dla nas opcją wygenerowania narzędzia do zarabiania pieniędzy a nie przedmiotem powodującym straty.

Ostatecznie każdy leasingodawca musi wewnątrz swojej organizacji zdecydować czy leasingobiorca jest osobą czy podmiotem gospodarczym zaufanym i zapowiadającym pełną spłatę kwoty wynikającej z podpisanej obustronnie umowy.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Leasing samochodowy warunki

  1. Spełniłem warunki leasingu i faktycznie cała procedura poszła dosyć szybko. Tak jak przy kredycie w banku – jeżeli nasza historia pozwala szybko ocenić, że jesteśmy wypłacalni i w przyszłości prawdopodobnie nie będziemy mieć problemów – to jest to pół godziny formalności.

Comments are closed.