wypożyczanie

Najczęściej popełniane błędy przy wynajmie długoterminowym

Jak przy każdej umowie związanej z opłatą abonamentową, może przydarzyć się nam błąd, kosztujący nas kilkadziesiąt złotych w przypadku drobnostki lub nawet kilkadziesiąt tysięcy jeżeli popełniliśmy błąd w kalkulacjach, czy przydarzył się nam wypadek, którego powody znajdują się w rubryce „wykluczenia”. Z tego powodu musimy być uczuleni na czytanie całej umowy, którą podpisujemy oraz z przestrzegania zapisów w niej zwartej.

Zdarza się tak, że zdecydujemy się na wynajem długoterminowy mając niestabilną sytuację finansową. Wówczas, z miesiąca na miesiąc próbujemy kombinować w jaki sposób opłacić samochód, na który się zdecydowaliśmy, w taki sposób by dalej i bez przeszkód go eksploatować. Problemy finansowe, których nie zaplanowaliśmy mogą skończyć się tym, że automatycznie umowa zostanie przerwana a samochód będzie musiał być zwrócony do firmy, która nam go wypożyczyła. Najczęściej do takich przypadków dochodzi w momencie, kiedy decydujemy się na podpisanie długiej umowy (przypomnijmy, że wynajem długoterminowy oznacza okres trwania umowy od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy) w momencie, kiedy nie posiadamy stabilnego zatrudnienia lub firma, dla której my pracujemy nie posiada stabilnej sytuacji finansowej i zaczyna zalegać z wypłatą wynagrodzenia czy należnych premii wypracowanej przez swoich pracowników.

Kolejnym sporym błędem może być nieodpowiednie dobranie samochodu do swoich potrzeb. Jeżeli posiadamy rodzinę złożoną z nas, trójki dzieci i żony to nie powinniśmy się decydować na wynajem auta z segmentu A, czyli Volkswagena Up! czy Toyoty Aygo. Takie samochody nie pomieszczą wszystkich członków rodziny w sposób komfortowy.

Taka sama zasada działa w drugą stronę. Jeżeli rzadko mamy obok siebie pasażera, jesteśmy samotni a zależy nam na ograniczeniu kosztów wydawanych na paliwo, to nie powinniśmy się decydować na samochód z segmentu SUV – taka decyzja będzie błędna, pomimo tego, że samochody tej klasy robią przepiękne wrażenie, któremu tak trudno się oprzeć. Jeżeli używamy samochodu jako środek lokomocji przy dojeździe do pracy a miejsce pracy jest stosunkowo blisko, ulokowane nawet w centrum miasta – decyzja o wypożyczeniu takiego samochodu będzie nietrafiona.

Podsumowanie
Data
Ilość gwiazdek
51star1star1star1star1star

One thought on “Najczęściej popełniane błędy przy wynajmie długoterminowym

  1. Nowo otwarta firma, jeszcze nie ma klientów a ten już chce nowe auto z salonu – takie przypadki niestety występują. Brak przygotowanych pieniędzy na kilka początkowych miesięcy bardzo często świadczy o braku wiedzy i przygotowania się do prowadzenia firmy.

Comments are closed.